DØ WORKSHOP
August 21-26, 2006

 

 

 

Registered Participants: Manchester, 20-26 August 2006

Name Institute
Christian Schwanenberger Manchester
Stefan Soldner-Rembold Manchester
Remi Mommsen Manchester
Gerard Sajot LPSC Grenoble
Peter Ratoff Lancaster
Zdenek Hubacek Czech Technical U Prague
Ronald Lipton Fermilab
Stefan Gruenendahl Fermilab
Matthew Ford Manchester
Gavin Davies Imperial College
Andre Sopczak Lancaster
Terry Wyatt Manchester
Mark Williams Lancaster
Peter Love Lancaster
Mark Owen Manchester
Iain Bertram Lancaster
Theodoros Christoudias Imperial College
Harald Fox Freiburg
Eric Kajfasz CPPM Marseille
Volker Buescher Freiburg
Reinhard Schwienhorst Michigan State U
Jean-Francois Grivaz LAL Orsay
Sharon Hagopian Florida State U
Dmitri Denisov Fermilab
Bernard Pope Michigan State U
Rick Van Kooten Indiana U
Elemer NAGY CPPM Marseille
Selcuk Cihangir Fermilab
Jerry Blazey Northern Illinois U
Mark Adams U of Illinois
Marc Besancon Saclay
Jiri Kvita Charles U Prague
Phil Vint Imperial College
Mikolaj Cwiok Dublin
Brad Abbott Oklahoma
Gregorio Bernardi LPNHE Paris
Andy Haas Columbia U
Gernot A. Weber Mainz
Michael Mulhearn Columbia U
Bob Hirosky Virginia
Gene Fisk Fermilab
Vladimir Sirotenko Fermilab
David Khatidze Columbia U
Frank Filthaut Nijmegen
Chad Johnson Columbia U
Boris Tuchming Saclay
Joel Snow Langston U
Vladislav Simak Czech Technical U Prague
Dmitri Tsybychev Stony Brook
Philip Rich Manchester
Thomas Hebbeker RWTH Aachen
Martin Erdmann RWTH Aachen
Lidija Zivkovic Columbia U
Jadranka Sekaric Florida State U
Krisztian Peters Manchester
Volker Vorwerk RWTH Aachen
Steffen Kappler RWTH Aachen
Abid Patwa Brookhaven
Joel Piper Michigan State U
Brendan Casey Brown U
Satish Desai Stony Brook
Carsten Hensel Kansas
Marc Hohlfeld LAL Orsay
Michael Hildreth Notre Dame
Marc-Andre Pleier Bonn
Joerg Meyer Bonn
Olav Mundal Freiburg
Emanuel Strauss Stony Brook
Ernest Aguilo Alberta
Thomas Nunnemann LMU Munich
Bill Lee Northern Illinois U
Adam Lyon Fermilab
Raimund Strohmer LMU Munich
Rick Jesik Imperial College
Michel Jaffre LAL Orsay
Sabine Lammers Columbia U
Yuji Enari Brown U
James Walder Lancaster
Stephen Robinson Imperial College
Andreas Wenger Zurich
Gavin Hesketh Northeastern U
Arnulf Quadt Bonn
Jorge A. Benitez Michigan State U
Frederic Villeneuve-Seguier Imperial College
Shabnam Jabeen Boston U
Milos Lokajicek Inst of Physics Prague
DooKee Cho Boston U
Tim Bolton Kansas State U
Thorsten Kuhl Mainz
Ralf Bernhard Zurich
Georg Weiglein Durham
Guennadi Borissov Lancaster
Sabine Crepe-Renaudin LPSC Grenoble
Angela Bellavance Nebraska
Anne-Fleur Barfuss CPPM Marseille
Roger Moore Alberta
Ursula Bassler LPNHE Paris
Dag Gillberg Simon Fraser U
Gaston Gutierrez Fermilab
John Womersley Fermilab
John Hobbs Stony Brook
Supriya Jain Oklahoma
Tibor Kurca IPN Lyon
Graham Wilson Kansas
Marcus Lewin Lancaster
Michael Kirby Nijmegen
Gregory Snow Nebraska
Michiel Sanders Maryland
Cristina Galea Nijmegen
Leonid Vertogradov JINR Dubna
Raymond Brock Michigan State U
Michele Petteni Imperial College
Andrew Askew Florida State U
Amber Boehnlein Fermilab
Ken Herner Stony Brook
Dave Cutts Brown U
Peter Waller Manchester
igbkxkxzhdr igbkxkxzhdr CINVESTAV Mexico
Teena Norton Yvonne Crosby Freiburg
Bryan Barlow Brock Bryan UST China
Colin Gonzalez Derrell Miller Arizona
Shayne Odonnell Felix Fowler Lancaster
Al Foster Samantha Good Inst de Fisica Teorica
Myles Soto Shawna Carpenter Inst de Fisica Teorica
Bernadine Browning Daisy Gray LAL Orsay
Cherie Le Darla Pearson Czech Technical U Prague
Cornelius Phelps Eli Byrd RWTH Aachen
Tracie Velasquez Chandra Fuentes Los Andes
athlnkpjqlp athlnkpjqlp Nebraska
Bradley Bradley Texas
Bradley Bradley CPPM Marseille
Bradley Bradley UST China
Bradley Bradley Riverside
Mark Mark California State U
GoldenTabs GoldenTabs Boston U
GoldenTabs GoldenTabs Charles U Prague

 

 

  Organised by Imperial College London, the University of Lancaster and the University of Manchester